Wiercenie w betonie

Starsze budynki adaptowane przez kolejnych właścicieli do nowych potrzeb produkcyjnych lub magazynowych często wymagają określonych prac remontowych i w zakresie przebudowy, pozwalających na montaż konkretnych rozwiązań konstrukcyjnych czy urządzeń.

Jedną z takich opcji jest wykonywanie otworów w ścianach stropach lub posadzkach. Otwory bywają niezbędne do poprowadzenia instalacji wymagających rur, okablowania lub innych tego typu rozwiązań zapewniających dostęp do niezbędnych substancji, materiałów czy energii elektrycznej. Nawiercenie precyzyjnego otworu w grubej, zbrojonej płaszczyźnie ściany to zadanie wymagające specjalistycznego sprzętu i umiejętności.

Firma świadcząca tego typu usługi stosuje nowoczesną technikę diamentową pozwalającą na wykonanie precyzyjnego otworu nawet w grubych żelbetowych ścianach i blokach do głębokości 15 m. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich urządzeń, wiercenie nie wpływa na całą konstrukcję budynku, generując jedynie niewielkie drgania przy minimalnym poziomie hałasu. Zastosowana technika pozwala na bardzo precyzyjne i szybkie wycinanie otworów o średnicy pomiędzy 12 a 1000 mm. Cenną zaletą jest możliwość wiercenia pod wieloma różnymi kątami, w tym także w stropach oraz w miejscach wilgotnych, w których stosuje się odsysanie wody.