Technika diamentowa

Diamentowa technika cięcia to jedna z najnowocześniejszych metod stosowanych podczas prac budowlanych, rozbiórkowych, remontowych i modernizacyjnych. Wykorzystywana podczas pracy w dużych obiektach przemysłowych posiada wiele zalet, wśród których na pierwsze miejsce wysuwa się precyzja cięcia oraz jego tempo.

Dla stosowanych przez firmę usługową urządzeń, takich jak piły diamentowe ręczne, jezdne czy linowe niewiele jest ograniczeń nie do pokonania. Wybór właściwego rozwiązania pozwala na przecinanie betonu, żelbetu, stali praktycznie do nieograniczonej grubości, w tym także w trudnych warunkach pod wodą.

Technika diamentowa to nie tylko przecinanie, ale również możliwość wykonywania otworów technicznych czy wsparcie podczas montowania kotew. Obsługa specjalistycznych urządzeń wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, którymi dysponują pracownicy firmy. Do plusów można też zaliczyć fakt, że wiercenie i cięcie tą metodą nie powoduje generowania dużych drgań, co podczas pracy w wysłużonych obiektach ma ogromne znaczenie. Drgania mogą naruszać konstrukcję budynku oraz pośrednio wpływają na bezpieczeństwo pracowników.