Cięcie betonu

Konstrukcje betonowe we współczesnym świecie są standardem. Zaś większość obiektów przemysłowych, handlowych, usługowych, a także mieszkalnych powstaje z wykorzystaniem tego materiału. Budynki po latach często wymagają przebudowy, wzmocnienia lub rozbiórki. Dlatego pojawia się problem z koniecznością usunięcia często dużych powierzchniowo betonowych wylewek. Hale pofabryczne i magazynowe to wiele metrów kwadratowych posadzek o specjalnych wysokich parametrach twardości i grubości, wymaganych pod duże wibrujące maszyny czy obciążenia ładunkiem. Dlatego usuwanie również wymaga specjalistycznego sprzętu i odpowiedniej technicznej wiedzy.

Firma specjalizująca się w takich pracach do przecinania betonowych stropów, posadzek i ścian wykorzystuje nowoczesne piły diamentowe, ręczne, ścienne lub jezdne, dzięki którym możliwe jest fragmentowanie nawet mocno zbrojonych elementów do 43 cm grubości. Prace wykonywane są zarówno techniką na mokro, jak i na sucho z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Cięcie betonu techniką diamentową posiada wiele zalet, w tym między innymi ograniczenie wpływu drgań na całość konstrukcji, co ma ogromne znaczenie w przypadku rozbiórki obiektów w złym stanie technicznym. Technika ta gwarantuje także wysoki poziom precyzji i szybkie tempo wykonania prac.